top of page

Інформація для українських біженців проживаючих в районі Мюнхена


Питання щодо вашого перебування в Німеччині

Тим, хто втік з України, посвідка на проживання для тимчасового захисту згідно з § 24 Закону про проживання спочатку може бути видана на 2 роки з обмеженням до 4 березня 2024 року. Є можливість продовжити його ще на рік.
Це стосується таких людей:

  • Громадяни України, які проживали або мали звичайне місце проживання в Україні 24 лютого 2022 року, навіть якщо вони на той час не перебували в Україні

  • Біженці, визнані в Україні, та особи, які користуються міжнародним або еквівалентним національним захистом в Україніі, які постійно проживали або були прописані в Україні 24 лютого 2022 року, навіть якщо вони не перебували в Україні протягом короткого періоду часу

  • Члени їхніх сімей, які проживали разом у сім'ї та отримували фінансову підтримку та/або піклування або перебували на утриманні з іншого боку

  • Це також можна зробити для іноземців (незалежно від їх громадянства), для яких може бути доведено, що вони перебували в Україні на законних підставах 24 лютого 2022 року і які не знаходяться в безпеці та не можуть назавжди повернутися до своєї країни або регіону походження.

Усі ті, хто втекли з України і можуть підтвердити, що вони перебували в Україні 24 лютого 2022 року, можуть перебувати на території федеральної влади, принаймні тимчасово, до 31 серпня 2022 року без наявності посвідки на проживання. У вас є можливість отримати вид на проживання, необхідний на період після 31 серпня 2022 року.


Особи, які не можуть отримати тимчасовий захист відповідно до розділу 24 Закону про проживання, в принципі повинні продовжувати подорожувати до своєї країни або регіону походження. Це не впливає на право цих осіб звертатися за міжнародним захистом до Федерального управління з міграції та біженців (BAMF).


Ви можете звернутися до свого дипломатичного представництва за кордоном та/або до BAMF для консультацією.


Посвідка на проживання видається як електронна посвідка на проживання (eAT).

eAT видається лише за умови пред’явлення підтвердження особи, наприклад біометричного паспорта чи ID-картки України та реєстрації (так звана реєстрація PIK). Якщо у вас немає паспорта або паспорта, який замінює його, вам слід звернутися до свого дипломатичного представництва за кордоном.


Перш ніж буде видано eAT, спочатку буде видано свідоцтво (тимчасовий сертифікат). Влаштування на роботу вже дозволено, коли це свідоцтво було видано, на ньому це також відзначається.


Посвідку на проживання необхідно подавати в відділі реєстрації іноземців.
Імміграційні органи в районному управлінні Мюнхена відповідають за біженців з України, які проживають в районі Мюнхена. Він розташований у філії за адресою Ludmillastraße 26, 81543 München.


Якщо ви бажаєте подати заяву, вас попросять записатися на прийом до імміграційної служби. Будь ласка, скористайтеся нашою домовленістю про зустріч онлайн (онлайн термін).

Будь ласка, бронюйте лише одну зустріч на особу віком від 6 років.

Надсилання підтвердження зустрічі може зайняти кілька днів.

 


Будь ласка, візьміть із собою на прийом такі документи:

  1. Підписана і заповнена (стор. 1-2) заява про дозвіл на проживання. Заява про вид на проживання для дітей віком до 18 років; Ви можете знайти це на домашній сторінці Landkreis München: Dienstleistungen A - Z (www.landkreis-muenchen.deв розділі «Бланки та листівки» (Formulare und Merkblätter

  2. Одна біометрична фотографія на паспорт (35х45мм), фото повинно бути не старіше за 6 місяців, обов’язково

  3. Паспорт

  4. Вид на проживання в Україні, якщо є

  5. Якщо є, свідоцтво про реєстрацію або білий документ від уряду Верхньої Баварії/федеральної поліції

  6. Потрібне схвалення для всіх осіб віком від 6 років

Додаткову інформацію про українських біженців в районі Мюнхена можна знайти на сайті:

www.landkreis-muenchen.de
 

 

Загальна інформація для біженців та орендодавців з районного офісу:

https://www.landkreis-muenchen.de/themen/auslaenderrecht-und-integration/ukraine-krieg-information-hilfe-aktuelles/informacija-dlja-gromadjan-ukrajijini-information-fuer-ukrainische-fluechtlinge-im-landkreis- Мюнхен/

Школа та дитячий садок:

Діти повинні бути зареєстровані в реєстратурі мешканців у ратуші, після чого вони можуть одразу йти до школи за згодою школи (необхідна реєстрація, підтвердження вакцинації тощо) Школа зобов’язана приймати дітей лише після 3 місяців .
Вакцинація проти кору для школярів:
не потрібна в перші 3 місяці через статус гостьової школи.
Те ж саме стосується і дитячих садків.

Вакцинація:
Центри тестування та вакцинації в районі Мюнхена також доступні для всіх українських біженців безкоштовно. Важливо, якщо вакцинація не схвалена ЄС. Попередня реєстрація не потрібна, але реєстрація корисна.
 

Найближчий центр вакцинації: Unterschleissheim
Impfzentrum Unterschleissheim - місто Unterschleissheim
Реєстрація для вакцинації: BIZ - Bayerisches Impfzentrum (impfzentren.bayern)

Інформація про безкоштовне використання MVV:


Відтепер MVV дозволяє біженцям з українським паспортом або ID-карткою безкоштовно користуватися всіма видами транспорту на всій території MVV. Це повинно полегшити їм продовження подорожі в зоні мережі MVV. Пропозиція діє до подальшого повідомлення. https://www.mvg.de/services/aktuelles/ukraine.html

bottom of page